Hitelfedezeti biztosítás - Álmatlan éjszakák hitel miatt?
🏥 Nem csak halál, hanem rokkantság, munkanélküliség, vagy keresőképtelenség esetére is
📊 Választható a törlesztőrészletek átvállalására, vagy a teljes fennmaradó hitelösszeg kifizetésére
🏦 Bankon belüli szolgáltatás, gördülékeny ügyintézés
🔽 INGYENES TANÁCSADÁS 🔽
Hitel,- és biztosítási szakértőink naprakész információval segítenek a döntésben.
Az ő ajánlataikat mind összehasonlítottuk
A hitelfedezeti biztosítás előnyei
Egy hosszútávú elköteleződés során – mint amilyen egy tipikus jelzáloghitel például – sok váratlan esemény megtörténhet, ami megnehezíti a törlesztést. Erre nyújt megoldást a törlesztési biztosítás, mely legfontosabb előnyei:
-
hosszútávú nyugalmat biztosít,
-
egyszerű ügyintézés,
-
jellemzően kedvezőbb díjak mint egy egyéni baleset-, vagy egészségbiztosításnál,
-
bizonyos esetekben akár a teljes hitelösszeget kiegyenlíti a biztosító.
Mi az a hitelfedezeti biztosítás?
Egy olyan csoportos biztosítás, melyben a káresemény bekövetkezése esetén a fennmaradó hitel egy részét vagy egészét megtéríti helyetted a biztosító. Hosszú távú jelzáloghiteleknél szokták jellemzően felvenni.
Milyen esetekben nyújt védelmet a törlesztési biztosítás?
Ha sokszor nyugtalanít, hogy nem fogod tudni fizetni a hitelt ha munkanélküli leszel, vagy hogy mi lesz a jelzáloggal ha veled történik valami – akkor a hitelfedezeti biztosítást számodra valódi megoldás lehet! Egy törlesztési biztosítás megkötésével a sok potenciális probléma közül legalább a törlesztőrészlet fizetését ki lehet húzni – ezért az alacsony kockázattűrésű hitelfelvevőknek ajánlott egy hasonló biztosítás megkötése! Egyes esetekben a biztosító a teljes kölcsön megfizetését is átvállalja. A hosszú futamidejű kölcsönöknél könnyen előfordulhat, hogy a törlesztési időszak alatt valami váratlan történik, ezért elsősorban a nagyobb összegű és hosszú távú hitelkonstrukcióknál szokta a bank felajánlani ezt a szolgáltatást. Kisebb hitelösszegű személyi kölcsönökhöz is elérhető általában, de ott korántsem annyira indokolt, mint például egy jelzáloghitelnél. Ha segítségre lenne szükséged a számodra ideális alacsony kamatozású kölcsön megtalálásában, vagy hogyha nem tudod eldönteni, hogy ajánlott-e a számodra ilyen biztosítás megkötése – fordulj a Grantis hitelspecialistáihoz!
Munkanélküliség és keresőképtelenség
Munkanélküliség, illetve keresőképtelenség esetére kikötött biztosításoknál általában 6-12 hónapos időszakra vállalja át a biztosító a törlesztőrészlet fizetését. Lehet számítani továbbá egy 60-90 napos önrészre is, mely alatt magadnak kell fizetni a részleteket.
Rokkantság, tartós egészségkárosodás
A biztosítási szerződések túlnyomó része nyújt valamilyen segítséget tartós egészségkárosodás, vagy rokkantság esetére is. A biztosító részéről a szerződésben meg lesz határozva az a minimális károsodási mérték, melynél az intézet átvállalja 6-12 havi törlesztőrészlet, vagy a teljes tartozás kifizetését.
A K&H Bank például 50 százalékot meghaladó meghaladó baleseti egészségkárosodást köt ki, míg az MKB Bank Személyi Kölcsön esetében 70 százalékos rokkantság esetében fizet a biztosító.
Tartós betegség
Egy elhúzódó betegség miatt könnyen előfordulhat, hogy jelentősen csökken a havi bevételed. A szerződésedben meg lesz határozva, hogy pontosan milyen betegségek esetén fizet a biztosító, és mennyit. Ugyanez a szerződés tartalmaz egy maximális térítési időtartamot és egy kórházi napi térítési díjat.
Tartós betegség esetében is számítani kell egy 60-90 napos türelmi időszakra, mely a táppénzre-kerülés időpontjától indul. Általában 6 és 12 havi törlesztőrészlet kerülhet ilyen módon kifizetésre.
Halál
A természetes, baleseti, közlekedési baleseti, bűncselekmény eredményeként bekövetkező halál mind-mind különböző elbírálás alá kerülhet a megállapodás megkötésekor – így mindig ellenőrizd pontról pontra, hogy pontosan milyen esetekben fizet a biztosító! Az öngyilkosság kizáró ok minden szerződésnél, egyes biztosítók további eseteket is kizárnak.
Amennyiben a biztosító figyelembe veszi a bekövetkezett halálesetet mint káreseményt, akkor általában a teljes fennmaradó kölcsönt kiegyenlíti a biztosító a örökösök helyett.
Milyen korlátai vannak a törlesztési biztosításnak?
Megkötés helye, ideje – hol és mikor köthetek hitelfedezeti biztosítást?
Csak és kizárólag annál a banknál kötheted meg a hitelfedezeti biztosítást, ahol magát a kölcsönt felvetted. Az, hogy mikor van lehetőséged a biztosítás megkötésére viszont már változó. Általában a kölcsönszerződés megkötésekor fel szokták ajánlani a törlesztési biztosítást is, de sok esetben a már meglévő hitelhez is igényelhető.
Jelzáloghitel-biztosítás esetében a K&H Bank legkésőbb a szerződés megkötéséig nyújt lehetőséget a jelentkezésre, míg az OTP Bank utólagos – akár telefonon indított – igénylést is engedélyez.
Figyelembe vett káresemények – mikor fizet a biztosító?
A szerződéstől függ. Azt általánosságban el lehet mondani, hogy halál esetén minden ilyen biztosítás fizet, de még ilyen esetekben is kizárhatja a biztosító például a bűncselekmény esetén való teljesítést. Az öngyilkosság minden esetben kizáró ok.
Jellemzően a következő káresememények esetében fizet a biztosító:
- munkanélküliség,
- keresőképtelenség,
- keresőképességet befolyásoló tartós betegség,
- rokkantság,
- haláleset.
Mennyit fizet a biztosító?
Kétféleképp fizet a biztosító:
- vagy a szerződésben lefektetett időtartam keresztül fizeti a törlesztőrészleteket, (ez az időszak általában 6-12 hónap között van),
- vagy a teljes tartozást kiegyenlíti ( például halál esetén).
A folyamatos törlesztés miatt a biztosítási összeg nem fix, hanem folyamatosan aránylik a fennmaradó hiteltartozáshoz vagy törlesztőrészlethez – így ahogy halad az idő, ez a pénzösszeg egyre kisebb lesz.
Gyakran ismételt kérdések – Törlesztési biztosítás 2024
Fel lehet mondani a biztosítást a futamidő alatt?
Igen, és az esetek túlnyomó részében nincs felmondási díj sem.
Mi alapján határozzák meg a biztosítási díjam?
A fizetendő havi díjat vagy a hitelösszeg, vagy a törlesztőrészlet arányában határozza meg a pénzintézet. Függ még továbbá a választott fedezeti csomagtól, és természetesen a biztosítást végző bank árképzési szokásaitól.
Milyen költségei vannak a hitelfedezeti biztosításnak?
A biztosítás szolgáltatási díját a havi törlesztőrészleted alapján határozza meg a bank, általában annak 5-8%-ában. Ezt a szolgáltatási díjat nem érinti a törlesztési moratórium, ezért azt végig fizetni kell a jogviszony fenntartása érdekében.
Bárkinél megköthetem a törlesztési biztosítást?
Nem. A törlesztési vagy hitelfedezeti biztosítást annál a banknál tudod megkötni, akinél a hitelt felvetted.
Megéri hitelfedezeti biztosítást kötni?
Ez az adott élethelyzetedtől és a kockázattűrési képességedtől, és a konkrét ajánlattól függ. Annak függvényében, hogy milyen esetekben fizet a biztosító, nagyban változik a fizetendő havi díj is.
Mennyi ideig fizeti helyettem a biztosító a törlesztőrészleteket?
Ez csomagtól függ, de általában 6 és 12 hónap közötti időszakot fizet helyetted a biztosító. Továbbá ki szokott kötni a biztosító egy 60-90 napos önrészt is a káresemény bekövetkezése utánra – mely alatt továbbra is neked kell fizetni a hitelt!
Mi számít türelmi időszaknak?
Biztosítások esetén a szerződést megkötését követő időszak, mely alatt bizonyos káresemények esetén a biztosító elutasíthatja a szolgáltatás teljesítését. Van olyan típusú türelmi időszak, mely a káresemény bekövetkezte után kezdődik – például munkanélküliségi biztosítás esetén sok bank csak 60-90 nap után kezdi el folyósítani a szerződésben kikötött összeget. Az utóbbi időszakot “önrész”-nek is szokták hívni.
Ki az a kedvezményezett
Az a biztosítási szerződésben meghatározott személy, aki a biztosítási esemény bekövetkezése esetén megkapja a szolgáltatást és követelheti a teljesítést a biztosító részéről. A törlesztési biztosítások esetében a kedvezményezett a hitelt nyújtó bank.
Mit jelent az ÁSZF?
Általános szerződési feltételek rövidítése. Olyan kikötések sora, melyek a biztosító által kötött szerződésekre “általánosan” igazak – tehát ha nincs explicit eltérés a szerződésben ezektől a kikötésektől, akkor ezek az irányadóak. Ezektől a megállapodás megkötése során el lehet térni, de erre általában nem nyitottak a hitelintézetek.
Összegzés
A törlesztési biztosítás egy kiváló lehetőség azok számára, akiknek komoly nyugtalanságot okoz a hitelfelvétel. Minden embernek más a kockázattűrő-képessége, ezért könnyen előfordulhat, hogy egy 2 millió forintos hitel valakinek egyáltalán nem okoz nagy stresszt – viszont a szomszédja nem tud aludni miatta hetekig. Mi a Grantis-nál tapasztalt tanácsadókkal kísérünk végig a teljes hitelfelvételi folyamaton – és minden szakértelmünkkel azon leszünk, hogy te a lehető legjobban járj!
Ebben a cikkben
Tartalomjegyzék
Hitelfedezeti biztosítás Kisokos 2024
Több mint 80 pénzintézeti ajánlatot versenyeztetünk neked! Csak annyi a dolgod, hogy visszahívást kérj tőlünk, tanácsadónk 1 munkanapon belül visszahív és személyre szabottan hasonlítja össze neked a pénzügyi megoldásokat.
Hitelfedezeti biztosítás Kisokos 2024
Több mint 80 pénzintézeti ajánlatot versenyeztetünk neked! Csak annyi a dolgod, hogy visszahívást kérj tőlünk, tanácsadónk 1 munkanapon belül visszahív és személyre szabottan hasonlítja össze neked a pénzügyi megoldásokat.