A FBAMSZ nevében Papp Lajos elnök, a MABIASZ részéről pedig Püski András elnök írta alá a két szövetség közti stratégiai együttműködési megállapodást május 12-én, Visegrádon, a biztosításialkusz-konferencián.


Főbb megállapítások

  • Az FBAMSZ és a MABIASZ stratégiai együttműködésének fő célja az alkuszok érdekeinek képviselete, a közös tudás és a kapcsolati tőke integrálása.
  • Az alkuszi szakma presztízsének növelése és a pénzügyi tudatosság fejlesztése is a kiemelt célok között szerepel.

Az alkuszszövetségek közös céljai

A megállapodás célja a két szervezetben az elmúlt évtizedekben felhalmozott szakmai tudás és kapcsolati tőke integrálása az általuk képviselt mintegy 200 alkuszcég piaci szerepének megerősítése, illetve érdekeik összehangolt képviselete érdekében.

Az együttműködés kiemelten érinti az alábbi területeket:

  • javaslatok kidolgozása a törvényalkotók felé a szabályozói környezet alkusz- és vállalkozóbarát kialakítása érdekében,
  • egységes fellépés a felügyeleti és kormányzati szervek felé a független biztosításközvetítők érdekeinek hatékony képviselete érdekében,
  • a biztosítókkal való hatékony együttműködés támogatása
  • közös értékeken alapuló kommunikáció az alkuszi szakma imázsának növelése, valamint a lakosság/vállalkozói kör pénzügyi tudatosságának javítása érdekében,
  • egységes etikai kódex használata

Még szorosabb lesz a szakmai kapcsolat

Bár a hivatalos kereteket ma rögzítettük, a két szövetség együttműködése korántsem előzmény nélküli: immár évtizedes története van a koordinált fellépéseinknek számos olyan fontos biztosításpiaci kérdésben, amelyek fogyasztói, illetve szakmai érdekvédelmi szempontból relevánsak voltak” – hangsúlyozta Papp Lajos (FBAMSZ).

Püski András (MABIASZ) hozzátette: „A most aláírt megállapodással minden eddiginél szorosabbá válik a szakmai kooperáció, amivel egy újabb jelentős lépést tettünk a két szövetség egymáshoz való közelítésének folyamatában.

A Grantis alapító-vezérigazgatója, Sebestyén András az FBAMSZ elnökségi tagja, az életág elnöke. Sebestyén András szerint jelentős kihívásokkal néz szembe a magyar közvetítői társadalom, amikre csak közösen adhatunk válaszokat, együttműködésben a jogalkotóval és a szabályozóval. Elnökségi tagként ő is mindent megtesz, hogy előrébb mozdítsa a közös gondolkodást és cselekvést egy fejlettebb pénzügyi közvetítői szakmáért.