Főbb megállapítások

  • Már havi 1500 forintból lehet olyan életbiztosításod, ami tragédia esetén 10 millió forintot fizet a családodnak. 
  • A magyaroknak több mint a fele túlsúlyos. A biztosítók a kockázatelbírálásnál a BMI-t veszik figyelembe, és pótdíjazhatják az elhízást.
  • A lakosság egynegyede rendszeresen dohányzik. A legtöbb biztosító dohányzásért nem számít fel felárat. Amelyik biztosítónál a dohányzás tényező, ott a dohányzási szokásokat vizsgálják.

10 millió forintos életbiztosítás már havi 1500 forinttól

Saját fejlesztésű életbiztosítás kalkulátorunkkal 25 és 60 év között kiszámoltuk, hogyan alakulnak a havi díjak egy 15 éves tartamra, és ez idő alatt mennyit fizetnél be összesen, hogy baj esetén megkapják a szeretteid a 10 millió forintos biztosítási összeget. Tapasztalataink szerint az éves jövedelemnek legalább a duplájával érdemes számolni, hogy tragédia esetén is anyagi biztonságban tudhasd a családodat.

10 millió forintos haláleseti kockázati életbiztosítás díjai

ÉletkorBiztosítás havi díjaA futamidő alatt életbiztosításra szánt összeg
251500 Ft270 000 Ft
302034 Ft365 957 Ft
353181 Ft572 489 Ft
405000 Ft900 000 Ft
457450 Ft1 341 000 Ft
5010 680 Ft1 922 400 Ft
5515 357 Ft2 764 104 Ft
6019 501 Ft3 510 066 Ft
Forrás: Grantis életbiztosítás kalkulátor, fix díjas konstrukciókkal számoltunk

25 évesen indítva mindössze havi 1500 ezer forintból kihozható az életbiztosításod, és ha a futamidő végéig fizeted, az 270 ezer forintba kerülne. Ez az összeg elenyésző ahhoz képest, hogy tragédia esetén viszont 10 millió forintot fizet a biztosító a családodnak, függetlenül attól, hogy mennyi idő telt el a biztosítás megkötése óta. Tehát akkor is fizetnek, ha néhány hónapon belül következne be a haláleset. 55 évesen viszont ez már 2 millió forinttal többől, 2,76 millió forintból hozható ki.

50 év alatt havi 10 ezer forintos összegekkel találkozunk, majd 50 felett már 5 évenként nagyjából 5 ezer forinttal emelkednek az árak. 60 évesen 19,5 ezer forinttól kezdődik az életbiztosítás, így a biztosítási összegnek a harmadát fizetnéd be díjként. 

Azzal azonban érdemes számolni, hogy vannak olyan biztosítók, amelyeknél 55 év felett már nem lehet biztosítást kötni.

Azt is megmutatjuk, hogyan alakulnak az árak, hogyha nemcsak a következő 15 évre, hanem 75 éves korodig szeretnéd magadat bebiztosítani. Ha a fiatal éveidben a következő 45-50 évre szeretnél életbiztosítást kötni, még akkor sem beszélhetünk ráfizetésről, ugyanis az évtizedek folyamán 3,7 millió forintot szánnál életbiztosításra. Viszont ha ezen időszak alatt történik veled valami, akkor jellemzően 2 héten belül folyósítja a biztosító az összeget az általad megjelölt kedvezményezett számlájára.

10 millió forintos haláleseti kockázati életbiztosítás 75 éves korig

ÉletkorBiztosítás havi díjaA futamidő alatt életbiztosításra szánt összeg
256185 Ft3 710 620 Ft
306862 Ft3 705 085 Ft
358693 Ft4 302 596 Ft
4010 558 Ft4 434 092 Ft
4512 292 Ft4 424 901 Ft
5014 602 Ft4 380 307 Ft
5518 369 Ft4 408 535 Ft
Forrás: Grantis életbiztosítás kalkulátor, fix díjas konstrukciókkal számoltunk

Még éltedben is hasznodra lehet az életbiztosítás

Fontos tudni, hogy az életbiztosítások nemcsak halál esetén fizetnek. Rokkantságra is köthetsz biztosítást, ez esetben általában 40 százalékos egészségkárosodás elérésétől térít a biztosító. A biztosítási összeget bármire fordíthatod.

A kockázati életbiztosítások kritikus betegségekre is térítenek. A biztosítók ajánlataitól függően akár 30-50 féle betegségre is kockázati védelmet nyújthatnak. 

Nem csak a díjak miatt érdemes minél fiatalabb korban és még egészségesen elindítani az életbiztosítást. Ha már meglévő betegséggel szerződünk le (ez az úgynevezett előzménybetegség), és abból adódik káreset, például rokkantság vagy halál (például cukorbetegség következtében) a biztosító nem térít.

Érdemes több biztosítást kombinálni

 

Egyetlen hosszú távú életbiztosítás helyett gyakran költséghatékonyabb és több szolgáltatást kaphatsz ugyanolyan árért, ha biztosítók életbiztosításait kombinálod változó időtávon. Ezért érdemes a Grantis pénzügyi szakértőjével dolgoznod, mert személyre szabott módon állítjuk össze a leghatékonyabb életbiztosítási csomagot a te igényeidre szabva. 

Életbiztosítási szakértőink segítenek eligazodni az ajánlatok között.

Megtaláljuk a számodra ár-érték arányban legjobb életbiztosítást. Jelentkezz az űrlapon keresztül!

A túlsúlynak ára van

A férfiak 65,2 százaléka, a nők 51,9 százaléka küzd túlsúllyal Magyarországon. Minden negyedik magyar pedig elhízottnak számít a testtömeg-indexe (BMI) alapján – derült ki a KSH adataiból, amely az Európai lakossági egészségfelmérésen alapul. 

2 milliót is spórolhatsz, ha időben kötsz életbiztosítást

Ez nemzetközi viszonylatban is kiugróan magasnak számát, az uniós országok közül Málta után a másodikak vagyunk a jelentősebb súlyfelesleggel élők arányát tekintve. És még ennél is elgondolkodtatóbb az a tény, hogy a túlsúly már a serdülőkorú fiatalok 25 százalékát érinti. 

Az egészségügyi kockázatfelmérés során a biztosítók a BMI-t is figyelembe veszik, azaz a testsúlyod és a magasságod arányát. Mint ismert, a túlsúly következtében számos betegség kialakulhat, például a szív- és érrendszeri betegségek, a magas vérnyomás vagy a cukorbetegség. 

A Grantis tapasztalatai szerint az életbiztosítások díja 25-50 százalékkal lehet magasabb elhízás miatt. Végső esetben kizárás is történhet, ha valaki extrém módon elhízottnak számít.

Így töltsd ki az egészségügyi felmérést

Ha a biztosító előzetes felméréshez köti a biztosítást, fontos, hogy mindig valós adatokat adj meg az egészségi állapotodról, mert ezek visszaellenőrizhetőek, és ha mindent rendben találtak, garantáltan fog fizetni a biztosító. 

Izmos emberek és a magas BMI

A biztosítók csak a BMI-t nézik, pedig a testösszetétel ennél sokkal komplexebb, fontos az izomtömeg és a testzsír aránya is. A rendszeresen sportoló, kimondottan izmos személyeknek is lehet magas a BMI-jük, és emiatt pótdíjazhatják őket. Tapasztalt tanácsadóink több hasonló esettel is találkoztak, és addig mentek, hogy sikerült elintézni az ügyfeleiknek, hogy ne kelljen ezért plusz díjat fizetniük.

Van olyan kockázati életbiztosítás, amelynél ha a BMI nem haladja meg a 40-es értéket, akkor a tarifáló program automatikusan számolja a díjat. Efelett viszont a kockázatelbírálás határozza meg egyedileg a pótdíjat, illetve dönt az ajánlat befogadhatóságáról a többi tényezőt is figyelembe véve.

Több biztosítónál is végeznek kockázatelbírálást, és egyénileg változhat, hogy mennyire számít ez a tényező, mert az érintett személy komplex egészségügyi állapotát nézik. Például, előfordulhat, hogy a túlsúly önmagában még nem olyan jelentős, viszont kialakult már ehhez köthető betegség, amely több kockázatot hordoz magában.

A dohányzás már kevésbé számít bele a díjba

A magyarok a legerősebb dohányosok között vannak az unióban. A férfiak 27,7 százaléka, a nők 22,3 százaléka napi szinten dohányzik. Az alkalmi dohányosok 2-3 százalékot tesznek ki. A lakosság körében fele-fele arányban oszlik el azoknak az aránya, akik jelenleg vagy korábban rendszeresen dohányoztak és már leszoktak, illetve akik soha nem dohányoztak.

A dohányzást korábban keményen sarcolták, ma már a biztosítók engedékenyebbek lettek ezzel kapcsolatban. A legtöbb helyen ez egyáltalán nem számít bele a díjba

Más biztosítóknál viszont még szempont lehet, 15 százalékos pótdíjra is van példa. Van olyan biztosító, ahol egy átlagos életbiztosítás esetében a nemdohányzó ügyfelek életbiztosításának a díja akár havi 30 százalékkal is alacsonyabb lehet. A biztosítók sok esetben a dohányzási szokások alapján döntenek. Különbséget tehetnek aközött, hogy valaki rendszeresen, vagy csak alkalomszerűen dohányzik. 

Lehet jelentősége annak is, hogy milyen típusú dohányt szív, például klasszikus vagy elektromos cigarettát használ, esetleg pipázik vagy szivarozik. Az is mérvadó lehet, hogy cigaretta esetén naponta hány szálat szív el, általában 8 száltól kezdődik a lélektani határ. A biztosító megkérdezheti, hogy az elmúlt 12 hónapban dohányoztál-e, illetve hány szál volt a napi mennyiség. Egyes biztosítók az árképzés során az is figyelembe vehetik, hogy mennyi idő telt el a dohányzásról való leszokás óta. Minél több évről van szó, annál nagyobb az esélyed egy jó áron kötött életbiztosításra.

Az életbiztosításod ára tehát több tényezőtől is függ, mindenkinek az egyéni élethelyzete alapján alakul a díj. Nem érdemes egyedül belevágni a keresésbe, mert könnyen el lehet veszni a rengetegféle ajánlat és azok feltételei között. A Grantis szakértői szívesen segítenek eligazodni ezek között, és megtalálni a számodra ár-érték arányban legjobb megoldást, amivel hosszú távon is elégedett lehetsz. Szakértőinkkel a lenti űrlap kitöltésével tudsz kapcsolatba lépni, 1 napon belül visszahívunk.