Legyél pénzügyi újságíró a GRANTIS-nál!

Pénzügyi tanácsadással foglalkozó cégünk
újságírót  / cikkírót keres budapesti irodájába.

– Pénzügyi tanácsadó vagy, de inkább a számolás, elemzés,
összehasonlítás érdekel, mint az ügyfelezés?
– Évek óta érdekel a pénzügy, a megtakarítás, a befektetések világa?
– Közgázt vagy pénzügyeket tanulsz most, és szívesen írnál pénzügyekről?

Akkor van egy állásajánlatunk a számodra!
A részletekért görgess lejjebb!

Kik vagyunk, és miért van rád szükségünk?

A GRANTIS egy fiatalokból álló és erősen online marketing centrikus, NEM MLM alapú pénzügyi tanácsadó cég, ahol havonta 600-800 embernek segítünk az öngondoskodásban.

35 fős tanácsadói csapatunk naponta járja az országot, és azokat az ügyfélmegkereséseinket kezelik le, amiket például a SEO-ban erős cikkeink termelnek ki számukra.

Ezért szükségünk van egy olyan pénzügyi érdeklődésű és tapasztalatú kollégára, aki nemcsak a legütősebb cikkeket, elemzéseket készíti majd el nekünk, de a cikkeket nem a kezével, hanem a szívével írja 🙂

A GRANTIS egy tízfős marketingcsapatot alkalmaz, akiknek a feladata, hogy frappáns hirdetéseket, ütős blogposztokat, tartalmas videókat gyártsanak, a tanácsadókat hozzásegítsék a tévészereplésekhez, a sajtóközlemények eljussanak a médiába, és hogy meglévő ügyfelek is elégedettek legyenek.

Ennek a csapatnak szeretnénk, ha te is a részese lennél.

Ezek lesznek majd a konkrét feladataid:

  • Ütős pénzügyi / öngondoskodási cikkeket írsz majd, mint amilyen például ez, és amelyeket érdeklődőink ezrei fognak olvasni havonta, így folyamatosan visszajelzést kapsz majd arról, hogy mi az, ami működik, mely témák kapósak, miben kell még erősítenünk.
  • A témákat folyamatosan biztosítjuk számodra, és a tanácsadóinkkal is beszélgetsz majd, hogy mi érdekli az ügyfeleinket.
  • Idővel hosszabb, mélyebb anyagok gyártását is rád bízzuk majd, mint amilyen például ez.
  • A cikkek témái először a nyugdíj előtakarékosságok lesznek, majd egészségbiztosítás, életbiztosítások, gyermek célú megtakarítások, befektetések, azaz a teljes öngondoskodási palettát lefedheted az írásaiddal.
  • Az egyik alapító tulajdonossal (is) együtt fogsz dolgozni, akitől sokat tanulhatsz majd a cikkírásról és a tartalommarketingről.
  • Alapvetően nem hír jellegű cikkeket fogsz írni, hanem elemzéseket, összehasonlításokat, interjúkat, how-to-kat.
  • Idővel, ha már profi írója vagy mindegyik témának, akkor szeretnénk, ha a tartalomgyártást egészen te felügyelnéd és valósítanád meg, több kollégáddal, ezért ha vannak ilyen ambícióid, akkor nálunk számíthatsz fejlődésre, előrelépésre is.

-> Leegyszerűsítve: a fő feladatod az lesz, hogy minőségi tartalmakat gyárts, a meglévőket rendszerezd, és segítsd a SEO alapú tartalomgyártási és linképítési stratégiánkat.

Amit elvárunk tőled:

  • Legalább 1 év tapasztalatot pénzügyi közvetítés / tanácsadás / újságírás terén, azaz legyen kapcsolatod a pénzügyekkel
  • Őszintén, a szíved mélyén érdekeljen a pénzügy, ez NE egy “kipróbálom magam benne” , vagy “szívesen írnék erről IS” dolog legyen
  • Ne ijedj meg a hosszabb szövegek megírásától sem, mint amilyen ez.
  • Legalább közepes szintű (szövegértési) angol nyelvtudást a külföldi cikkek megértéséhez.
  • Legalább alapszintű grafikai tudást a képek átméretezéséhez.
  • Szakmai igényességet magadra és a kezedből kiadott munkára (jó helyesírás stb.)
  • Önálló, proaktív munkavégzést.

Előny, de nem elvárás, ha ezekben is van tapasztalatod:

  • Értékesítettél már személyesen vagy online pénzügyi termékeket (biztosítás, banki termékek, befektetés, megtakarítás, stb…)
  • Vezetsz pénzügyi témájú blogot
  • Használtál WordPresst, Yoast plug-int,
  • Láttál már Google Analytics-adatsorokat,
  • Használtál projektmenedzselő alkalmazást (Asana, Trello stb.)

Amit kínálunk neked:

  • Pénzügyi újságíró / tartalomíró pozíciót egy online marketingre épülő és erős ütemben fejlődő pénzügyi közvetítő KKV-ban (a tavalyi árbevételünk 580 millió Ft volt).
  • Korrekt fizetést, pontos és határidőben történő elszámolással.
  • Családias légkör, ahol a hozzáállásod, az erdeményeid és az emberi értékeid alapján leszel megítélve.
  • Belvárosi irodánkat könnyű megközelíteni, mert a Paulay Ede utcában, az Oktogon mellett található (ez tehát a munkavégzés helye is egyben).
  • A szomszédos Liszt Ferenc téren és Nagymező utcában nagyjából 10-féle ebédmenü közül választhatsz (Menza, Hokedli és társai).
  • Rendszeres home office lehetőség.
  • Nemcsak fiatalosak, hanem tényleg fiatalok vagyunk. Az átlagéletkorunk 30 körül lehet, sőt a marketingosztályon a huszonévesek vannak többségben.
  • Időnként elmegyünk csapatépítőzni, ami hol egy balatoni hétvégét jelent, hol csak egy munka utáni sörözést, társasjátékot, VR-t, szabadulószobát…
  • Az iroda udvarában japánkert és kerti tó található (teknősökkel 🙂 ). A tetőn céges bulikat, grillezéseket szoktunk tartani, vagy csak szimplán kiülünk munkaidő után beszélgetni.
  • közösségi terünkben időnként filmvetítéseket tartunk.
  • Belső képzéseket biztosítunk, amik lehetnek szakmai kurzusok, de ugyanígy más készségeket is fejleszthetnek (pl. előadástechnika).
Grantis

Amit még tudnod kell a pozícióról:

  • Napi 8 órás munkáról van szó, amit hol otthonról, hol Budapesten, az Oktogon melletti irodánkban kell elvégezned.
  • Nem kell számlaképesnek vagy KATA-s egyéni vállalkozónak lenned, mivel bejelentett alkalmazottunk leszel.
  • A munkaeszközöket biztosítjuk (PC vagy laptop).

Szívesen jönnél hozzánk pénzügyi újságírónak? Itt add le a jelentkezésed!

Küldd el fényképes önéletrajzodat és a korábbi munkáidból 3-5-öt a

karrier@grantis.hu

email címre, és ismerkedjünk meg személyesen!